برای:  وب | تصاویر | فیلم ها | لینکها | بیشتر ▼
ورود به سیستم

ماه: روز:
توضیحات:

شما می توانید به سادگی از طریق ابزار جستجو بر حسب زمان و یا کلمات کلیدی به جستجوی وقایع تاریخی بردازید.

موضوعات داغ جستجو:

شما می توانید علاوه بر جستجوهای روزانه خود با جستجو در موضوعات داغ روز مرتبط به این بخش هر لحظه اطلاعات عمومی خود را به روز رسانی کنید.

تاریخ , تمدن , شمسی , قمری , میلادی , زرتشتی , معاصر , یونان , فلسفه , ایران


امروز، "لوچیا - دلاروبیا "حجار و مجسمهساز و معمار و نقاش بزرگ ایتالیا در قرن 15 میلادی پس از 82 سال زندگی بدرود حیات گفت .او كه پنجمین هنرمند برجسته ئایتالیا در دوران نهضت ادبی و هنری رنسانس در ایتالیا محسوب میشود روز 13 فوریه 1400 میلادی در" فلورانس "متولد شده و مهمترین اثرش" حجاریهای كودكان رقصنده و خوانند "است .به روز 13 فوریه 1400 مراجعه شود.

امروز، "میخائیل لامانوسوف "شاعر برجسته و ادیب بزرگ روسی كه او را پدر و بانی ادبیات روسی میدانند در خانواده ئمردی دهقان در" دروزین "متولد شد و بعد از تیرهروزیهای زیاد ،موفق به گذراندن دوره ئدانشگاه و رسیدن به مقام استادی شد و فعالیتهای ادبی او از همین زمان كه وقت بیشتری برای مطالعه داشت آغاز شد .وی روز 2 آوریل 1765 میلادی مرد .به روز 2 آوریل 1765 مراجعه شود.

امروز، مراسم تاریخی و باشكوه جشن تاجگذاری ناپلئون بناپارت امپراتور فرانسه ،و پادشاه ایتالیا ،در شهر" میلان "برگزار شد و در این جشن ،ناپلئون تاج سلطنت مخصوص امپراتوران و فرمانروایان رومی را بر سر گذاشت و سلطنت رسمی خود را بر آن شبه جزیره اعلام داشت .در مراسم تاجگذاری ناپلئون در" میلان "نماینده امپراتور اتریش كه خود را مالك اصلی ایتالیا ،میدانست حضور داشت.

امروز، دوران سلطه و نفوذ امپراتوری عثمانی بر سرزمین هنگری) مجارستان امروزی (پایان یافت و نیروهای ترك كه از روز 20 اكتبر 1526 میلادی بر هنگری مسلط شده بودند ،از آن سرزمین اخراج شدند .مجارستان كه امروزه به صورت یكی از ممالك مستقل اروپای شرقی و با رژیم جمهوری كمونیستی اداره میشود روز 9 اكتبر 1867 جزص امپراتوری اتریش شد و بعد از جنگ اول جهانی مستقل گردید.

امروز، "تونس "تحتالحمایه فرانسه شد و به این ترتیب استعمار فرانسه در شمال آفریقا پیروزی بزرگ دیگری به دست آورد .تونس كه در شمال آفریقا همسایه شرقی الجزایر است بعد از توسعه نفوذ فرانسه در الجزایر مورد طمع فرانسویان قرار گرفته بود .روز 25 آوریل 1881 به بهانه ئحمله ئدستهای از سپاهیان و قبایل تونس به الجزایر ،فرانسویان به تونس حمله بردند و تونس در این روز تحتالحمایگی فرانسه را پذیرفت.

امروز، جنگ" مارن "در حوالی رودخانهای به همین نام واقع در فرانسه با حملات سخت سپاه هفتم آلمان به سرداری" فون یوهن "و سپاه اول به سرداری" فریتزفون بلو "علیه سنگرهای ارتش متحده آمریكا و انگلیس و فرانسه آغاز شد .این جنگ تا روز 30 مه همان سال طول كشید و نتیجه ئآن تصرف 55 كیلومتر اراضی فرانسه و اسیر كردن 55 هزار نفر از متفقین بود .به روز 30 مه 1918 مراجعه شود.

امروز، دومین كنفرانس صلح برای پایان دادن به جنگ كره در" پان مون جوم "آغاز شد .این كنفرانس مدت دو ماه به طول انجامید و در جلسات آن نمایندگان كره شمالی و ایالات متحده آمریكا تا سر حد امكان برای پیروزی كنفرانس و ختم جنگ نرمش به خرج دادند .اولین كنفرانس صلح روز 10 ژوییه 1951 میلادی آغاز شده و با شكست و ناكامی روبرو شده بود .به روز 10 ژوییه 1951 مراجعه شود.

امروز، برای تجلیل از مقام علمی و خدمات بزرگ" خواجه نصیرالدین طوسی "منجم و ریاضیدان معروف قرن هفتم هجری ایران ،كنگرهای در تهران تشكیل شد كه مدت 8 روز یعنی تا روز 2 ژوئن همان سال ادامه داشت .در این كنگره مهم ،نمایندگان 24 كشور جهان منجمله آلمان - آمریكا - ایتالیا - فرانسه - شوروی - تركیه و هندوستان شركت داشتند.

پشتیبانان جس جو | Sponsored Links
 


امروز:   استخاره با قرآن  |  عکس روز  |  آب و هوا  |  روزنامه ها  |  سرمایه  |  اخبار

   
ماه: روز:
 

© 2007 - 2015 Jasjoo

ارسال نظرات | کلمات کلیدی | تعرفه تبلیغات