برای:  وب | تصاویر | فیلم ها | لینکها | بیشتر ▼
ورود به سیستم

ماه: روز:
نتایج جستجو: 1 تا 10 از 10 نتیجه یافته شده در جستجوی 3ژوئن

3 ژوئن سال 1502

قتل عام فجیع" كالی كوت "در نزدیكی ساحل بندر" كلكته "امروزی در كشور هندوستان اتفاق افتاد .عامل این قتل عام" واسكودوگاما "دریاسالار معروف پرتغالی بود كه خود را مالكالرقاب هندوستان میدانست و چون 800 دریانورد عرب قصد تجارت برنج با هند را داشتند وی دستور داد ابتدا دست و گوش و بینی اعراب را بریدند و سپس كشتیهایشان را آتش زدند و به این ترتیب همه ئاعراب را قتل عام كرد.

3 ژوئن سال 1567

"ویلیام هاروی "پزشك و جراح معروف انگلستان در قرون شانزدهم و هفدهم میلادی ،بعد از 79 سال زندگی ،بدرود حیات گفت .وی روز 1 آوریل 1578 میلادی در" فولكستون "متولد شده بود و بعد از اخذ درجه ئدكتری از دانشگاه" پادوا "و بعد از تحقیقات فراوان در باره ئچگونگی انتشار خون در بدن جانوران ،به گردش خون بشر پی برد .وی در اواخر عمر دچار بیاری فلج شد و در همین بیماری مرد.

3 ژوئن سال 1791

شورش بزرگ و خونین" سن دومنینك "در نیمه شرقی شبه جزیره ئهیسپانیولا كه به نام" سن دومینیك "معروف بود آغاز شد .این شورش را غلامان سیاهپوست آن جزیره كه امروزه دومینیكان خوانده میشود به رهبری" توسن لوترر "آغاز كرده و فرانسویان را از آن جا اخراج كرده بودند .شورش سیاهپوستان سن دومینیك روز 17 فوریه 1801 میلادی به پایان رسید .به روز 17 فوریه 1801 مراجعه شود.

3 ژوئن سال 1793

قیام ایالات و ولایات مختلفه فرانسه علیه شورش بزرگ عمومی" كمون پاریس "آغاز شد و در این قیام ،مردم 63 ایالت فرانسه كه میخواستند انقلاب مسیر عادی خود را ادامه دهد ،شركت داشتند .وقتی مجلس ملی قانونی تصویب كرد كه حق دخالت و اعمال نفوذ پاریس) پایتخت (را از ایالات و ولایات فرانسه سلب خواهد كرد قیام فرو نشست .به روز 31 مه 1793 مراجعه شود.

3 ژوئن سال 1888

سلطنت ویلهم دوم آخرین امپراتور آلمان بعد از مرگ پدرش فردریك سوم كه به مرض سرطان درگذشت آغاز شد .ویلهلم دوم كه در زمان او جنگ اول جهانی روی داد ،روز 25 آوریل 1859 میلادی در برلین متولد شد .در دوران ولیعهد پدرش او جزص افسران ارتش آلمان بود .وی بعد از 30 سال سلطنت به علت انقلاب آلمان بعد از شكست در جنگ اول جهانی استعفا داد و به هلند پناه برد و روز 3 اكتبر 1941 مرد.

3 ژوئن سال 1898

اولین پیام تلگراف بیسیم جهان از جزیره" ئوایت "در جنوب انگلستان به بندر معروف" پورتسموت "در جنوب غربی آن كشور مخابره شد و به این ترتیب ،عصر بیسیم در جهان آغاز شد .مكتشف و مخترع این وسیله سریع ارتباطی یك فیزیسین ایتالیائی به نام" ماركونی "بود كه در آن زمان 22 ساله بود .این اختراع مقدمه پیدایش وسیله دیگری شد كه به نام" رادیو "معروف است .به روز 18 دسامبر 1902 مراجعه شود.

3 ژوئن سال 1924

"فرانتس كافكا "نویسنده بزرگ چكاسلواكی در 41 سالگی به علت بیماری سل بدرود حیات گفت .كافكا به سال 1883 میلادی در" پراك "متولد شد .وی زندگی رقتباری داشت و تاصثیر این زندگی ،در نوشتههای او مخصوصاش كتاب معروفش" مسخ "به خوبی آشكار است .در اواخر عمر به فلسطین رفت و در آن سرزمین مسلول شد و بعد به پراگ بازگشت و در این روز در پراگ مرد.

3 ژوئن سال 1944

محاصره تاریخی و طولانی" لنینگراد "دومین شهر روسیه ئشوروی ،پس از مسكو پایتخت آن كشور پس از سه سال پایان یافت و نیروهای آلمانی تار و مار شدند .محاصره این شهر كه در حقیقت دومین پایتخت روسیه محسوب میشود از روز 17 ژوییه 1941 میلادی آغاز شده بود و در جریان آن مردم شهر با فداكاری عجیبی در حالی كه از گوشت مردگان تغذیه میكردند از شهر دفاع كردند.

3 ژوئن سال 1946

رژیم جمهوری در ایتالیا اعلام شد و به این ترتیب به موجب راصی عمومی رژیم سلطنتی در آن كشور ملغی شد و" امومبرتوی دوم "پادشاه ایتالیا كه بعد از خلع پدرش" ویكتور امانوئل سوم "از سلطنت در روز 9 مه 1945 میلادی به سلطنت رسیده بود از كشور خارج شد .وی روز 17 مه 1946 میلادی از سلطنت كناره گرفته و تعیین رژیم حكومتی را به راصی عمومی مردم واگذار كرده بود.

3 ژوئن سال 1965

دومین تیم دو نفره فضانوردان ایالات متحده آمریكا ،مركب از" مك دیویت "و" ادوارد وایت "به وسیله" مینی "4 - سفر فضائی خود را آغاز كردند .این دو نفر ماصمور ادامه تحقیقاتی شده بودند كه تیم دو نفره قبلی آمریكا یعنی" گریسام و یانگ "به علت نقص فنی دستگاههای خود قادر به انجام آن شده بودند .سفر این دو 97 ساعت و 48 دقیقه به طول كشید و 62 بار به دور زمین گردیدند.

تبلیغات اینترنتی
 


امروز:   عکس روز  |  استخاره با قرآن  |  سرمایه  |  روزنامه ها  |  آب و هوا  |  اخبار

   
ماه: روز:
 

© 2007 - 2022 Jasjoo

ارسال نظرات | کلمات کلیدی | تبلیغات اینترنتی